We liepen de Trage Tocht Strijbeek, een wandeling van 14 kilometer ten zuiden van Breda.
Vanaf de parkeerplaats voert eerst een lusje rondom de Goudsberg. Dit is een kleine verhoging in het landschap, met in het midden een water. Alles wat 4 meter boven het maaiveld uitsteekt noemen we in dit land immers een berg. Later leer ik via internet dat het een overgebleven paraboolduin is uit de IJstijden.

Het is een druk bewandeld lusje. Een moeder waarschuwt haar 10 jarige dochter ‘Als je nog één keer….’ maar wat er dan gebeurt blijft ongewis.
Wij steken over de zandpaden op. Lanen afgewisseld met kronkelende paadjes over de heide. Strijbeeks Heide, Luchtenburg en landgoed Hondsdonk. Pas richting het einde neemt het aantal wandelaars weer snel toe. Ook het aantal bezoekers kan worden uitgedrukt als een parabool, gerelateerd aan de afstand tot de parkeerplaats.



Geef een reactie